Khenpo Chochok urodził się w 1964 roku w tybetańskiej prowincji Kham, w rodzinie hodowców bydła. Studia Dharmy rozpoczął od otrzymania pierwszych nauk od mistrza Kagyu Lamy Drubczena Karnora (Drubczen Karma Norbu), praktykującego jogina przebywającego w odosobnieniu gór (znanego również jako drugi Milarepa). Jego kolejnym nauczycielem był praktykujący jogin Ngawang Tsultrim, wielki mistrz tradycji Njingma.
W wieku dwudziestu lat Khenpo Chochok podróżował do różnych ważnych buddyjskich miejsc w Tybecie. Kiedy przybył do Nepalu, otrzymał bezpośrednie nauki, przekaz i inicjacje od Tulku Urgjena Rinpocze. Uzyskał również nauki od innych wielkich Mistrzów linii Kagyu, w tym od 14. Szamara Rinpocze.
Od 1986 do 1993 studiował w Rumteku w Instytucie Karma Shri Nalanda. W tym okresie zgłębiał filozofię buddyjską i otrzymał nauki i inicjacje od takich mistrzów, jak Dziamgon Kongtrul Rinpocze, Gyaltsab Rinpocze i Thrangu Rinpocze, a także studiował filozofię buddyjską pod kierunkiem Khenpo Chödraka Rinpocze i Khenpo Tsultrima Gyatso.
W 1993 roku Khenpo Chochok rozpoczął wykładać w Międzynarodowym Instytucie Buddyjskim Karmapy (KIBI) w New Delhi. W 1995 roku Kunzing Szamar Rinpocze nadał mu tytuł Khenpo. Dwa lata później Khenpo zaczął udzielać nauk w innych krajach Azji, USA, Rosji i Europy.
Obecnie Khenpo dzieli swój czas między 6-miesięczne odosobnienia w Nepalu i nauczanie w ośrodkach Karma Kagyu. Regularnie odwiedza Kalimpong, aby praktykować w Shri Diwakar Vihara, Buddyjskim Instytucie Badań i Edukacji w Zachodnim Bengalu w Indiach. Od 2010 jego domem jest Francja, skąd podróżuje do innych krajów Europy i dalej. W grudniu 2023 roku na zaproszenie Jego Świątobliwości Karmapy Thaye Dorje, Khenpo będzie wykładał na kursie w KIBI w New Delhi.
Khenpo Chochok znany jest ze swojej otwartości i prostoty. Podkreśla w nauczaniu znaczenie współczucia i osobistej praktyki, dzięki którym jest w stanie przekazać bardzo głębokie zrozumienie nauk Buddy. 

Rezerwuj